Producent cegły i kształtek szamotowych

Firma istnieje od 1957 r.

Kształtki

Poniżej przedstawiamy nasze nowości

Płytki szamotowe do pizzy

Zaczynamy produkcję specjalistycznych kształtek, jako podkładki do pizzy, nieocenionych dla wszystkich pizzerii, dbających o coraz lepszy smak swoich wypieków.

Podkładki znajdują coraz szersze zastosowanie w gastronomii jako elementy akumulujące ciepło. W pizzeriach o dużej aktywności rozwożenia pizzy, kształtki spełniają funkcję podtrzymania tempeatury pizzy po jej wyjęciu z pieca, kiedy oczekuje ona na wywóz do klienta. Doskonale też sprawdzają się w pizzeriach, które stosują proces odparowania pizzy po wyjęciu jej z pieca, a przed podaniem do stołu. Odparowanie pizzy dokunuje się wtedy bez utraty jej właściwej ciepłoty. Proces trwa niedługo, ale pizza zyskuje wtedy właściwy jej smak.

Kształtki do pieca chlebowego

Kształtki na zamówienie do piecy chlebowych. Jako idealne rozwiązanie polepszające walory wypieku.

Coraz częściej w piecach do końcowego wypieku, np. tych w supermarketach czy tak bardzo popularnych ostatnio piecach do wypieku przed sklepami, stosuje się już elementy szamotowe jako elementarną części ich budowy. Uzyskuje się w ten sposób zupełnie inny smak pieczywa oraz efekt zupełnie innego zapachu, niż w przypadku piecy czysto elektrycznych. Szamot, dzięki swoim własnościom fizycznym, tutaj sprawdza się doskonale. Od zarania dziejów piece ceramiczne słyneły z doskonałych wypieków. Oczywiście takie piece są wtedy dużo cięższe i masywne (palenisko ceramiczne, system rur) i tak np. piec 18 m2 może ważyć ok. 10t. Wynikiem tego jest duża zdolność do magazynowania ciepła przez piec i tym samym mniejszy koszt ponownego ogrzania go do temperatury wypieku po przerwie w produkcji. Ceramiczne palenisko, często bardzo masywne o grubości 22 mm płyty wypiekowe jak w tradycyjnym piecu ceramicznym dają w efekcie "łagodną" temperaturę oraz naturalną turbulencję gorącego powietrza w komorze. Dodatkowo jeżeli zastopsuje się w procesie budowy pieca wysokie komory wypiekowe, uzyska sie znakomite efekty. Doskonałe warunki, rozkład temperatury w czasie wypieku gwarantują wysoką jakość pieczywa, zarówno miąższu jak i skórki (połysk, barwa), bogaty aromat i długą świeżość.

Kształtki szamotowe do kominków

Mamy możliwość wyprodukowania specjalistycznych kształtek do wszelkiego typu kominków domowych. To hit zamówień w ostatnim czasie. Zapraszamy do współpracy producentów kominków.

Kształtki i wysciółki szmotowe znajdują od zawsze swoje zastosowanie w kominkach wszelkiego typu jako elementy akumulujące ciepło. Wielu producentów kominków zamawia u nas elementy szamotowe właśnie do tego celu. Cegła szamotowa nagrzewa się i później oddaje sukcesywnie zgromadzne ciepło, pomimo że w kominku temperatura paleniska spadła. Kominki, w których zastosowano takie rozwiązania, uzyskują zdolności długiego utrzymywania ciepła. Jako jeden z nielicznych, lub może już prawie jedyny taki zakład w Polsce, wykonujemy produkty szamotowe do wszelkich typów starych piecy typu "ŻAR" "KT-2" i inne produkcji Hydrovacuum Wąbrzeźno i "Przysucha" oraz typów piecy produkowanych przez byłe zakłady "JAWOR" oraz do wszystkich piecy ogrodniczych. Produkujemy też kształtki do piecy dużych kotłowni przemysłowych.

Materiały do budowy kominków

Cegły, płytki wyrównawcze 0-32, okładziny (płyty) szamotowe. Zapraszamy producentów kominków.

Informacja czytaj więcej »

Porady, doradztwo

Profesjonalne doradztwo techniczne przy budowie pieców chlebowych typu rzymskiego, itp.

Zapraszamy czytaj więcej »

Do pieców chlebowych i wypieku pizzy

Płyty, kliny, prostki szamotowe do budowy pieca chlebowego oraz płyty do wypieku pizzy.

Nowość czytaj więcej »

Promocje i nowości

materiałów szamotowych

Promocyjna sprzedaż materiałów izolacyjnych, np. cegła izolacyjna 1L10, cegła perlitowa, zaprawy izolacyjne (cennik)

Transport - przesyłka kurierem DPD do 30 kg - 15 zł netto (za pobraniem 20,33 zł netto).

Kształtki do kominków i pieców chlebowych oraz płytki szamotowe do pizzy. Przejdź do informacji szczegółowych i zapoznaj się z ofertą i możliwościami, jakie nasza fabryka otwiera przed poszukującymi rozwiązań w powyższych tematach.

 

Misja Firmy

Kim jesteśmy i jak działamy

Tradycja i doświadczenie firmy sięga 1957 r. Nieustannie czerpiemy z wieloletniej tradycji i doświadczenia. Nasi pracownicy to wykwalifikowani rzemieślnicy z umiejętnościami i doświadczeniem. Dzięki nim nasza produkcja i specjalizacja...

Baner przedstopka Szamot

Nasze produkty kupisz w Bol‑Ann

Zakład produkcji Szamot jest zlokalizowany bardzo blisko Składu Materiałów Budowlanych Bol‑Ann w Gnieźnie. W Bol-Ann zakupisz lub zamówisz wszystkie produkty z naszej oferty.